Su Kaçağı Bulma,Su Kaçağı Tespiti,Su Sızıntısı Tespiti
ANASAYFA HAKIMIZDA TIKANIKLIK AÇMA

Su Kaçağı Tespiti İçin 10 Püf Nokta

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su tesisatlarınızda zamanla bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar size çok fazla uğraş verecek sorunların yanı sıra basit görülen ama aslında önemli olan problemler de olabilir. Su kaçağı ve su sızıntıları da bunlardan biridir. Bu yüzden Su kaçağı tespiti yaptırmak tesisatınız için çok önemlidir.

Su sızıntıları ya da su kaçakları çok çeşitli sebeplerden oluşabilir. Bunların başında eski olan yapılarda kullanılan ve yenilenmeyen boruların, diğer tesisat malzemelerinin zamanla çürümesi gelir. Çürümenin yanında bu borular ve tesisat malzemeleri zamanla kırılabilir, yıpranabilir, çatlayabilir ya da yerinden çıkabilir. Bunun sonucunda su kaçakları oluşur. Su kaçakları aslında her tesisatın başına gelebilecek bir problemdir. Yani bir tesisatta su kaçağı oluşabilmesi için illa eski bir yapıda olması gerekmez. Yeni yapılmış binaların tesisatlarında da çeşitli sebeplerden dolayı bu sorunla karşılaşılabilir. Bu sorunun karşısında mühim olan şey su kaçağı tespitini doğru bir şekilde, güvenilir bir firmaya yaptırmaktır.

Su kaçakları çok sık meydana gelebildiği için önemsiz gibi görülebilir. Ancak sanıldığının aksine önemli ve başınızı ağrıtabilecek bir sorundur. Temel olarak su kaçakları ikiye ayrılır. Tesisatınızın dışında meydana gelen kaçaklar bunlardan biridir. Yani, tesisatınızın dışarıya bakan bölgelerinde, borularında meydana gelir. Bunların su kaçağı tespiti ve tamiri kolaydır. Kırıp dökmeye gerek kalmaz. Bir diğer su kaçağı çeşidi ise tesisatınızın içinden meydana gelen kaçaklardır. Bu kaçakların giderilmesinde yapının kırılması gerekebilir. Ancak firmamız tarafından bu işlem yapılırsa, son teknolojiye sahip cihazlarımız sayesinde su kaçağı tespiti yapınızın hiçbir parçası kırılmadan yapılabilir.

Su sızıntıları ve su kaçakları karşısında yapılabilecek en doğru şey en kısa zamanda sorunun ortadan kaldırılmasıdır. İkinci en önemli nokta ise sorunu ortadan kaldıracak olan firmayı, kişiyi, tamirciyi iyi seçmektir. Firmamız bu konuda işini en iyi şekilde yapar ve bu yüzden her zaman sektörün liderleri arasında en üst sıralarda yer alır. Su kaçağı tespitini firmamıza yaptırdığınızda hem yapınızın sağlığı için önemli bir adım atmış olursunuz, hem de bu işlemi en güvenli ve en ekonomik şekilde yaptırmış olursunuz.

SU KAÇAĞI BULMA TEKNİKLERİ

Su Kaçağı Tespiti İçin 10 Püf Nokta

1: Evinizde Duvarlar Nemleniyorsa
2: Banyonuzda Fayanslar Küfleniyorsa
3: Tavanda Sararmalar Oluyorsa
4: Duvarlarda Terleme Oluyorsa
5: Binada yada evde rutubet kokusu varsa
6: Aşağıda ki komşunuza su damlıyorsa veya akıyorsa
7: Yukarıda ki komşunuzdan evinize su damlıyorsa yada akıyorsa
8: Banyonuzda aşırı rutubet varsa
9: Mutfak dolaplarınız terliyor ve nem yapıyorsa
10: Evin içinde salon veya her hangi bir yerde altdan su sızıntısı ve birikintisi varsa

Kaydet