SU KAÇAĞINDA MODERN YÖNTEMLER

Su Kaçağı Tespiti – Su Kaçağı Tamiri

SU KAÇAĞINDA MODERN YÖNTEMLER

Kullandığımız temiz veya pis suyun borulardan geçmesi sırasında çeşitli sebeplerle küçük çatlakların ya da kırılmaların oluştuğu yerlerden çıkan sular sızıntı olarak tanımlanabilir. Küçük bir damla ya da sızıntıyla karşılaştığımızda bunu ciddiye almayarak takibini yapmamamız büyük sorunlara neden olabilir. Çünkü bu sızıntılar sadece duvarların dökülmesi ya da küçük damlaların evimizin tavanında görülüyor olmasıyla kalmaz, fayans aralarından, beton altından ve seramik içerisinden dahi sızıntılar bize ulaşabilmektedir.

Her türlü teknolojinin kullanıldığı günümüzde su kaçağı tespiti de modern teknolojiyle mümkün hale gelmektedir. Genellikle üst komşumuzdan gelen bu pis sulardan oluşan kaçakları bu yöntemler varken kullanmamız en doğrusudur. Çoğunlukla su sızıntılarının yaşandığı banyo ve tuvaletlerde ve buralardaki tavanlarla da kalmayıp fayans aralarından dahi sızan suyu belirlemek modern yöntemlerle artık çok daha kolay ve zahmetsizdir.

Su kaçağı bulma ve kaynağını tespit edebilmek için pek çok teknolojik kaçak bulan tesisat cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazların günümüzde fazlasıyla yaygınlaştırılması, gereksiz tadilat işlemlerini ve ilkel yöntemleri de geride bıraktırmıştır. Su tesisatında oluşan kaçaklar, cihazlı tesisat kaçağı bulan uzman ekipler tarafından boruların içerisini cihazla ölçtükten sonra su sızıntılarını tespit etmektedirler.

SU KAÇAĞI TESPİTİ

 

Su Kaçağı Tespiti – Su Kaçağı Tamiri

SU KAÇAĞI BULMA

Sizin çağrınızla hızlı bir şekilde evinize ulaşan ve evinize zarar vermeden çalışan ekipler tespiti ve tamirini kolay gerçekleştirmektedir. Elektro akustik dinleme cihazları sayesinde normalde algılanması mümkün olmayan sesleri kolaylıkla duymayı sağlayan bu modern teknoloji sayesinde su kaçakları dinlenerek bulunabilir. Aynı zamanda kameralı sistem sayesinde de gözle görülmesi mümkün olmayan yerleri bu cihazlar sayesinde görüp tespit edebilmektedirler.

Su kaçağı tespiti cihazı, nokta atışı yaparak borulardaki su sızıntıları olan doğru bölgeyi hemen tespit edebilmektedirler. Uzman ekiplerin yaptığı tespitten sonra ise sıra tamirat işlemlerine geçer ve bunun için de sizin onayınızı alıp işlerine öyle devam ederler. Sizin onayınızla yalnızca kaçak yapan boruya ulaşacak kadar küçük bir yeri çıkartan uzmanlar, işlem bittikten sonra size tertemiz bir ev bırakırlar. Böylece kaçak tespiti ve tamiri yapılan eviniz size daha az zahmetle teslim edilir. Siz de gönül rahatlığıyla uzun yıllar tesisat sorunu yaşamadan kullanırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Posted by: sukacagi on